Wirtualny spacer po Trawnikach


W budowie - projekt będzie jeszcze dopieszczny i rozbudowywany!

Trawnikom stron poświęconym zebrało mi się już tutaj trochę. Jeśli starczy entuzjazmu a także jeśli trafią w me ręce nowe materiały, stron przybędzie a dotychczasowe zostaną wzbogacone. Jednak dla kogoś z poza Trawnik wyobrażenie o Trawnikach, po zapoznaniu się z tymi stronami i tymi przyszłymi (czy obejrzeniu innych Trawnikom poświęconym) będzie i tak więcej niż skromne. Pokazaniu Trawnik takimi, jak obecnie wyglądają ma służyć


Jak to działa? Poniższa mapa (będzie lada moment) pokazuje schematyczny układ dróg Trawnik a wyróżnionym kolorem wskazane są drogi, którymi można się wirtualnie przespacerować. Poruszamy się klikając w aktywne strzałki u dołu zdjęcia. Zwykle są dwie możliwości - do przodu lub z powrotem. Kliknięcie w strzałkę przeniesie nas w miejsce zrobione dalej. Na niektórych skrzyżowaniach możliwości wyboru kierunku wsrastają. Jeśli tylko krzyżująca trasa została sfotografowana, przybędzie możliwość zboczenia w lewo lub prawo. Albo w obu tych kierunkach. Proste! Strzałka nie oznacza powrotu do poprzedniego zdjęcia lecz spojrzenie w przeciwną stronę. Zatem można przejść jakąś trasę i wrócić oglądając zupełnie inne ujęcia. Tak, jak je "widział" aparat i tak, jakby je widział idący tą trasą.
Zdjęcia robione są z ogniskową 50 mm i oddają proporcje mniej więcej tak, jak je widzi ludzkie oko.

I jeszcze jedna uwaga. Pomysł tej strony nie jest mój. Choć wcześniej już coś podobnego zrobiłem przy okazji budowy strony o Wieprzu. Jednak prawdziwym natchnieniem była strona o spacerze po Lublinie, którą stworzył lublinianin z Anglii, Trevor Butcher. Składam mu za to pełen uznania, należny ukłon.

Zapraszam na


Początek w centrum Trawnik przy skrzyżowaniu z pomnikiem.


Napisz do mnie aktualizacja:
19.06.2004
powrót do poprzedniej strony powrót na początek strony